Yenileme Silah Fark Eğitimiİlk kez özel güvenlik eğitimi alan ve silahlı özel güvenlik olarak sınavlarda başarı sağlamış, kimliğini de silahlı özel güvenlik alarak kullanan ve bu kapsamda 5 yıllık geçerlilik süresi sonrasında isteğiyle özel güvenlik kimlik kartını silahsıza döndüren ya da atış sınavlarında başarısız olarak (ya da sınavlara katılmayarak) silahlı sertifikadan silahsız sertifikaya düşen kişilerin yeniden silahlı özel güvenlik kimliği hak etmeleri için sağlanacak eğitimdir. Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen adayların en az lise mezunu olması ve 21 yaşını doldurarak 22 yaşından gün almış olması şartları aranır. 2004 yılında yürürlüğe sokulan 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu’na göre kamu güvenliğini tamamlayıcı özel güvenlik hizmetlerinin sunulmasına ilişkin maddeler özel güvenlik adaylarının iyi bilmesi, öğrenmesi ve uygulaması önemlidir. Metin 1 VIP Özel Güvenlik olarak biz de tüm özel güvenlik adayı kursiyerimize hem mevzuat hem de diğer tüm gerekli eğitimleri, uzman kadromuz eşliğinde ve itina ile vermekteyiz. Silah fark yenileme eğitimleri 10 saatlik yenileme eğitimi ile sağlanmaktadır.


Eğitimin Süresi Ne Kadar? Sınav Gerekiyor Mu?


Silah Fark Yenileme Eğitimi, 10 saatlik bir ders programından oluşmaktadır. Silah eğitimi için yapılan teorik dersler ve eğitim atışları sonrasında sınava girerek özel güvenlik sertifikalarını yeniden silahlı özel güvenlik sertifikası haline getirebilirsiniz.


Kimler Silah Fark Yenileme Eğitimi İçin Başvuruda Bulunabilir?


Bir nedenden dolayı silahlı eğitimden kalmış, silahlı özel güvenlik kartını zamanında yenilememesinden dolayı silahsız güvenlik sertifikasına geçmiş kişiler, tekrar silah eğitimi alarak kimliklerini yeniledikleri gibi silahlı özel güvenlik görevlisi olarak görev yapma imkanına kavuşurlar. Siz de Özel Güvenlik mesleğini icra etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve destek alabiliriniz. İletişim sayfamızda bulunan iletişim yöntemlerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.


Silahsız Fark Eğitimi Dersleri ve Saatleri


DERS ADI

DERS SAATİ

Silah Bilgisi ve Atışı

10 Saat

TOPLAM

10 SAAT


Tabloda belirtilen dersler uzman eğitmenlerimizce toplam 10 saatlik temel teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır. “Silah Bilgisi ve Atış” dersinin 5 saati kurum içindeki özel alanlarda işlenecek olup; temel silah tanıtımları, silah muhafazası, kullanım bilgileri, şarjör doldurma, nişan alma gibi silah tanıma eğitimlerinden oluşur. Kalan 5 saatlik eğitim ise poligonda eğitim atışları şeklinde gerçekleşir.


Yenileme Silah Fark Eğitimine Ne Zaman Başvurulmalı?


Biz Metin 1 VIP Özel Güvenlik olarak her tür eğitim için kimlik kartının geçerlilik süresine en fazla 1 yıl kala başvuru yapmanızı öneriyoruz. Ancak belirtelim, kimlik kartınızın süresinin bitmesine 1 yıldan fazla varsa başvuruda bulunamazsınız. Bu nedenle de 6 ay ya da 1 yıldan az kalan kimlik süreleriniz için yenileme başvurusunda bulunmanız iyi olacaktır. Zamanında başvuruda bulunmazsanız silahlı kimlik kartınızın silahsıza düşmesi söz konusu olacaktır.


Silah Fark Yenileme Eğitimi İçin İstenen Belgeler


  1. T.C. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Arkalı Önlü – 1 Adet)
  2. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  3. İkametgâh (E-Devlet üzerinden edinilebilir)
  4. Diploma (En Az Lise seviyesinde)
  5. Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Fotokopisi ya da Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası Fotokopisi