Özel Güvenlik Eğitimi Nedir?

Özel güvenlik eğitimi, ülkemizde kişilerin silahlı ya da silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmeleri için elzem olan bir eğitimdir. Kurs süresi toplamda 60 saattir. Özel güvenlik görevlisi olabilmeniz için Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası sahibi olmanız gerekir. Biz de Metin VIP Özel Güvenlik Kursu olarak silahlı özel güvenlik eğitimi, silahsız özel güvenlik eğitimi olmak üzere öğrencilerimize temel özel güvenlik eğitimi sunmaktayız.

Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız, 21 yaşını tamamlayarak 22 yaşından gün almanız gerekmektedir. Silahlı temel özel güvenlik eğitimi sonrasında sınavlardan başarıyla ayrılan öğrencilerin alacağı sertifikalar bakanlıkça onaylanır. Her 5 yılda bir özel güvenlik eğitim sertifikanız yenilenmelidir.

Silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek için de 18 yaşını doldurmuş ve en az ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir. Eğitim sonunda Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 100 sorudan oluşan test usulü sınavdan en az 60 taban puan almanız gerekmektedir. 1 sorunun 1 puan olduğu sınavda başarılı olan adaylarımız Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı Silahsız Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasını eğitim kurumumuz aracılığıyla alabileceklerdir.

Konusunda uzman eğitmenler öncülüğünde, geniş ve ferah eğitim koşullarında, tamamı 5188 sayılı özel güvenlik hizmetleri kanunu çerçevesinde verilen eğitimlerimiz;

• Kariyer hedefinde özel güvenlik görevlisi olmak ve iyi bir eğitimle bunu taçlandırmak isteyenler için temel özel güvenlik eğitimleri,

• Yükseltme eğitimi almak isteyenlere silahlı özel güvenlik eğitimleri,

• Bünyelerinde özel güvenlik kadrosu bulunan işletmeler için hizmet içi eğitimler ve yenileme eğitimleridir.

Siz de dilediğiniz eğitimimizi inceleyerek başvuruda bulunmak için aşağıda bulunan eğitim türlerimizi inceleyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.