Özel Güvenlik Sistemine Neden İhtiyacımız Var?


Türkiye’de özel güvenlik sistemine neden ihtiyaç var? Bu sorunun cevabı aslında özel güvenlik sisteminin ne olduğunda yatıyor. Özel güvenlik sistemini açıklamamız gerekirse; gerçek ve tüzel kişilere ait zilyetlik hakkı, yaşama hakkı, mülkiyet ve işletme yönetimi haklarıyla diğer hav ve hürriyetlerin saldırıya uğramaması emeliyle mahiyette verilen koruma ve güvenlik hizmetinin kurumsallaşmış halidir. Yani özel güvenlik sistemi, ihtiyaç duyulan ve zorunlulukla yapılması elzem bir görev barındırır: kişilerin güvenliği. Bu noktada özel güvenlik görevlilerinin görevlerini de burada belirtmemizde yarar var. 


  1. Kurumlarda ve o kurumlarda çalışan / yaşayan kişilerin güvenliğini sağlamak.
  2. Güvenlik amacıyla, iş yerine giren ziyaretçilerin bilgilerini tutarak gerekli hallerde kolluğa bilgi / haber vermek ve verileri paylaşmak.
  3. Kurumlarda çalışan personellere ait paketleri teslim almak ve yerlerine ulaştırmak.
  4. Güvenlik ve koruma için gerekli olan teçhizatın listesini hazırlamak ve teminini sağlamak.
  5. Monitörlerden güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri izlemek ve şüphe halinde durumu amirine bildirmek.

 

ozel-guvenlik-hizmeti


En basit haliyle bu beş madde özel güvenlik görevlilerinin sorumluluklarını açıklamaya yeterlidir. Yalnızca bu beş madde bile düşünüldüğünde, sektörel olarak Özel Güvenlik’in bugün vazgeçilmez bir sektör olduğu gerçeğini göz önüne çıkarmıştır. İş yerinizde çalışan personelin yaşamlarını emanet edebileceğiniz; eğitimli, işini bilen ve sorumluluk sahibi özel güvenlik görevlileri olduğunda personeliniz yalnızca çalışmaya konsantre olabilecek ve sonucunda verimliliklerinde artış gözlemlenecektir.


Güvenlik Sektörünün Zirvesi: Metin VIP Özel Güvenlik

Metin VIP Özel Güvenlik olarak, kamu mahiyetini tamamlayıcı olarak özel güvenlik hizmeti sunmaktayız. Kaliteli hizmet standartlarını yakalayabilmek adına, özel güvenlik personellerimize sürekli eğitimler vermekte ve çalışılan alanın / bölgenin özelliklerine göre oryantasyon eğitimleri sağlamaktayız. Bu eğitimler sayesinde özel güvenlik görevlilerimiz, çalışmakta oldukları alanları / bölgeleri daha iyi tanımakta ve işin sorumluluğuna uygun olarak hizmet vermektedirler. Bunun yanında hızla gelişmekte olan altyapı, bilgi, müşteri güvenliği ile işletme, bina, tesis, sokak ve kişi güvenliği hizmetlerini siz müşterilerimize uzman ekibimizle sunmaktayız. Kendi alanlarında bilgili, kanunları bilen, temel hak ve özgürlüklere saygılı kadromuz ile size hizmet etmeye hazırız.