Fabrika ve Tesis Güvenliği Hizmeti


Metin VIP Özel Güvenlik olarak güvenlik sektöründe faaliyet göstermenin bilincinde, insan ilişkilerinde başarılı, iş disiplinine sahip, takım çalışmasının önemini kavramış, vardiyalı çalışma sistemine uyumlu ve 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu’nun, bunun yanında özel güvenlik yönetmeliklerinin esaslarına uygun olarak çalışma sertifikasına, güvenlik kartına sahip özel güvenlik personelleri ile VIP Güvenlik ve Yakın Koruma Hizmeti sağlamaktayız.


Fabrika, Endüstriyel Tesis, Depo Güvenliği konularında uzman ekibimiz ve kadromuz ile göreve her an hazırız. En üst düzeyde disiplin ve iş ciddiyeti ile görevlerini yerine getiren özel güvenlik görevlisi personellerimizle, hatalara mahal vermeyen, çıkan aksaklıklara karşı her an göreve hazır bir hizmet sunmak önceliğimizdir. Metin VIP Özel Güvenlik olarak fabrika / tesis yönetiminin belirlediği ya da izin verdiği ölçüde güvenlik tedbiri uygulanarak her halde aksaklığın ortaya çıkmasına mahal verilmemektedir.Fabrika – Tesis ve Depo Güvenliği Nasıl Sağlanır?


Fabrika ve Tesislerinizde el ve kapı detektörü gibi temel önlemler alınmaktadır. CCTV Kamera sistemleri yardımıyla da olası güvenlik zafiyetleri; hırsızlık, gasp faaliyetleri engellenmeye çalışılır. Gerek ziyaretçilerden kaynaklanan gerekse işletmenizde çalışan personellerden kaynaklanacak her türlü illegal faaliyetin önlenmesi için, Metin VIP Özel Güvenlik olarak, görevinde deneyim sahibi ve konusunda uzman özel güvenlik görevlilerimiz ile 7 gün 24 saat hizmet anlayışından ödün vermeden çalışıyoruz. Tarafımızdan sağlanacak olan Fabrika – Tesis ve Depo güvenliği hizmeti aşağıdaki tüm hizmetlerin tamamını kapsamaktadır.

 1. Fabrikanızı / tesisinizi ya da deponuzu ziyarete gelen kişilerin giriş çıkışlarının denetlenmesi ve ziyaretçilerin doğru noktalara yönlendirilmesi.
 2. Fabrikanızda / tesisinizde ya da deponuzda çalışan personellerinizin giriş – çıkışlarının kontrol edilmesi.
 3. Ziyarete gelen kişilerin ve personellerinizin araçlarının yönetimin belirlediği park yerine park edilip edilmediğinin denetlenmesi ve bu bölgelere park edilmesinin sağlanması.
 4. Fabrikanıza/ tesisinize ya da deponuza malzeme ya da hammadde gibi ürünleri getiren araçların giriş – çıkış kaydının tutulması ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
 5. Sevkiyat için çıkan araçların kontrollerinin yapılması.
 6. Saldırı, sabotaj, hırsızlık gibi illegal hareketlere karşı gereken önlemlerin alınması.
 7. Fabrika / tesis ve depo çevresindeki özel güvenlik görev alanında devriye hizmetinin yerine getirilmesi.
 8. Ortaya çıkabilecek herhangi bir olumsuz koşulda, iş kazası durumlarında, aniden belirebilecek diğer hallerde sergilenecek davranış ve tutumların belirlenmesi ile ortaya çıkan durumlara karşı aranacak numaraların ve başvurulacak sağlık kuruluşlarının belirlenmesi.
 9. Yangın, sel, elektrik kaçakları gibi olumsuz durumlara karşı önlem alınması.
 10. Fabrikanızda / tesisinizde ya da deponuzda bir anda ortaya çıkabilecek toplu isyanlara karşı, öncelik yöneticilerin can güvenliği olması şartıyla, tesisin mal ve çalışanların can güvenliğinin sağlanması.
 11. Anlık bir tehdit sırasında ya da tehlike anında ortaya çıkabilecek olan korku ve paniğe karşı tedbirler alınması.
 12. Fabrika / tesis ve depo alanında çalışan personelin kendi aralarında ortaya çıkabilecek muhtemel sorunlara ve huzursuzluklara karşı tedbirler almak.
 13. Fabrikanızın / tesisinizin/ deponuzun çalıştığı taşeron firmaların araç ve personel giriş- çıkışlarının takip edilmesi, kontrolünün sağlanması ve istenmesi durumunda yazıyla kaydedilmesi.
 14. Bunlar dışında bir isteğinizin olması halinde tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

İçeride – Dışarıda Maksimum Güvenlik İlkesi


Bu bölgelerde görev yapan personellerimiz, güvenliğin sağlanması ve asayişin bozulmaması noktasında dikkatli ve özenli, insan ilişkilerinin sağlanması açısından ise nazik ve üst düzey iletişim becerisine sahip bir şekilde görev yapmaktadırlar. Buna mukabil, araç ve personel aramaları elektronik cihazlar vasıtasıyla, güler yüzlü bir anlayışla gerçekleştirilir. Hizmet verilecek alanda alarm, kamera, çalışan parmak izi / kart okuyucu, tur kalemi ve araç giriş / çıkış bariyeri gibi düzenekler daha önceden bulunuyorsa, bölgede çalışacak olan personele bir oryantasyon eğitimi verilerek bu cihazların kullanılmasında ve takibinde bir aksaklığın meydana gelmesinin önüne geçilmektedir. Fakat bu tür bir önlem alınmamış ise firmamız tarafından idareye bir yönetim ile bilgi verilmektedir.


Kuvvetli İnsan İlişkileri


Fabrika / tesis ve depo güvenliği kadar bu alanlara gelen ziyaretçilerin kuruma karşı edindiği ilk intiba da bizim için oldukça önemlidir. Vazifeli özel güvenlik görevlisi ölçülü ve samimi davranışları ile ziyaretçilerinizi karşılar ve nezaket kurallarına oldukça dikkat ederler. Aldıkları eğitimden kaynaklı olarak insan ilişkilerinde becerileri güçlü olan personellerimiz, insan ilişkileri konusunda da sürekli kendilerini geliştirme olanağı bulmuş olurlar. Metin VIP Özel Güvenlik olarak güvenliğinize verdiğimiz önem kadar kusursuz bir insan ilişkileri ilkesini de benimsemiş durumdayız.


Fabrika - Tesis Güvenliği Hizmetimizle İlgili Bilgi Alın!

Özel Güvenlik Hizmetlerimizle ilgili teklifler alabilir; fikir, düşünce ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Fabrika – Tesis Güvenliği Hizmeti Almak

Metin VIP Özel Güvenlik olarak biz öncelikle korunacak fabrikanın, tesisin ya da deponun detaylarına sahip oluruz. Gerekli incelemeleri titizlikle yaparak olası tehdit senaryolarını, güvenlik açıklarını uzman ekibimiz inceler ve güvenliğin sağlanması için gerekli tüm önlemler süratle alınır. Hizmetimizin kapsamını belirleyen müşterilerimizdir. Müşterilerimizin istek ve arzularına göre değiştirip geliştirebilmekteyiz. Bu minvalde önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve kaliteli bir hizmet sunabilmektir.


DİĞER HİZMETLERİMİZ