Değerli Eşya Nakil Güvenliği Hizmeti


Değerli eşya, kıymetli evrak ve para gibi emanetleri, güvenlik paketleri içinde zırh kaplı araçlar ile belirlenen noktaya, titizlikle hazırlanmış gizli güzergâh üzerinden Metin VIP Özel Güvenlik Şirketi personeli olan silahlı özel güvenlik görevlileri taşıyarak güvenle teslim etmektedirler. Ticari bir kıymet, kişisel bir eşya ya da maddi bir kaynak tarafımızdan özenli bir hizmet sunularak bu hizmet sizlere verilmektedir. Günümüzde bankalar, holdingler, kamuya ait kurumlar ve şirketler, kuyumcular ve müzeler gibi pek çok kurum için değeri ölçülebilen veya ölçülemeyen eşya, kıymetli evrak, mücevher, para, sanat eseri ve tarihi eser gibi taşınabilir kıymetlerinin nakledilmesi esnasında sıkı bir güvenlik gerektiği gerçektir.Biz de bu ihtiyacı karşılamak amacıyla uzman kadromuzla ve yöneticilerimizle özenli bir çalışma yaparak, dilediğiniz taşınabilir kıymetlerinizi istediğiniz yere teslim ediyoruz. Fakat bu taşıma işlemi bir nakliyat durumu olmaktan çok “güvenli bir lojistik” işlemdir. Hatta bu işlem için ekonominin kalbi yakıştırması yapmak fazla olmayacaktır. Bireysel ve sosyal yaşamda bankalar, şirketler ve diğer ekonomik enstrümanların önemi düşünüldüğünde, değerli eşya naklinde “güvenlik” kavramı da alenen ortaya çıkmaktadır. Paranın ve değerli varlıkların devamlarının sağlanması için özel güvenlik şirketlerine ve özel güvenlik görevlisi personellerine çok kritik roller düşmektedir. Biz de Metin VIP Özel Güvenlik Şirketi olarak personelimizi bu noktada çok duyarlı ve hassas olarak eğitmekteyiz.


Değerli eşya nakli hizmeti için şirketimiz, Türkiye’nin her yerine kurye güvenliği hizmeti sağlayarak alanında tecrübeli personelleriyle zamanında ve güvenli bir şekilde naklin gerçekleşmesini sağlamaktadır.


Metin VIP Özel Güvenlik Ne Tür Değerli Eşya Nakli Hizmeti Veriyor?


  1. Değerli evrak taşınması
  2. ATM’ye para taşınması
  3. Nakit para taşınması, işlenerek saklanması *
  4. Uçak altı değerli kargo taşınması
  5. Kıymetli mal ve eşya taşınması
  6. Kurye güvenliği hizmeti kapsamında özel güvenlik ve danışmanlık hizmetleri verilmesi

NOT (*): Para nakil hizmetinde özel güvenlik görevlileri tarafından varış hedefine ulaştırılması gereken kâğıt paraların; kâğıt para kalitesine göre tasnifi, işleme, desteleme, detay, global sayım, madeni para sayımı, madeni para işleme, torbalama, ATM için nakit hazırlama, ATM kasetlerini isteğe göre hazırlama, ATM kasetlerinde bulunan kâğıt paraların sayılması gibi işlemleri de gerçekleştirilir.


Değerli Eşya Naklini Nasıl Yapıyoruz?


Kıymetli evrak, değerli eşya ve para gibi taşınabilir değerler yetkilinin belirlediği noktadan alınarak, istenilen yer ve zaman diliminde, Metin VIP Özel Güvenlik Şirketimiz tarafından hazırlanan güvenlik önlemleri uygulanarak varış noktasına ulaştırılır. Gerek görüldüğünde ve aksinin söz konusu olmadığı durumlarda, zırhlı araca / araçlara destek olması için ek güvenlik önlemleri alınarak eskort araç desteği ile özel güvenlik hizmeti sunulmaktadır.


Değerli Eşya Naklini Kimler Yapacak?


Şirketimiz tarafından gerçekleştirilen tüm taşıma işlemleri 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde gerekli yetki ve izinleri alınmış özel güvenlik görevlisi personellerimiz tarafından taşınmaktadır. Bu özel güvenlik görevlileri, branşlarında deneyimli, mesleki gereksinimlerini karşılama konusunda yeterli ve sertifikalı kişiler arasından titizlikle seçilmektedir.


Değerli Eşyanın Sigortalanması


Metin VIP Özel Güvenlik olarak nakli istenen değerli eşya, belge ve para gibi taşınır değerleri tüm olası riskleri kapsayacak şekilde sigortalatmaktadır. Bu sigorta poliçesi aynı zamanda ikinci bir güvenlik önlemi olarak görülebilir. Firmamızın ilkeleri ve kaliteli hizmet sunma prensibi düşünüldüğünde tek amacımız, alınan tüm risklere karşın uygun görülen teslim noktasına / noktalarına özel güvenlik görevlisi personellerimizce taşınır değerlerinizin teslim edilmesidir.


Değerli Eşya Nakil Hizmetimizle İlgili Bilgi Alın!

Özel Güvenlik Hizmetlerimizle ilgili teklifler alabilir; fikir, düşünce ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Değerli Eşya Nakil Hizmeti Almak

Metin VIP Özel Güvenlik olarak nakli gerçekleşecek olan değerli eşya için tüm araştırmalar önceden yapılır. Gerekli incelemeleri titizlikle yaparak olası tehdit senaryolarını, güvenlik açıklarını uzman ekibimiz inceler ve güvenliğin sağlanması için gerekli tüm önlemler süratle alınır.  Hizmetimizin kapsamını belirleyen müşterilerimizdir. Müşterilerimizin istek ve arzularına göre değiştirip geliştirebilmekteyiz. Bu minvalde önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve kaliteli bir hizmet sunabilmektir.


DİĞER HİZMETLERİMİZ