Özel Güvenlik Silah Fark EğitimiDaha öncesinde silahsız güvenlik görevlisi olarak sertifika sahibi olan kişiler, sonrasında silahlı özel güvenlik kursumuza katılarak silahlı özel güvenlik sertifikasına da sahip olabilirler. Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen adayların en az lise mezunu olması ve 21 yaşını doldurarak 22 yaşından gün almış olması şartları aranır. 2004 yılında yürürlüğe sokulan 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu’na göre kamu güvenliğini tamamlayıcı özel güvenlik hizmetlerinin sunulmasına ilişkin maddeler özel güvenlik adaylarının iyi bilmesi, öğrenmesi ve uygulaması önemlidir. Metin 1 VIP Özel Güvenlik olarak biz de tüm özel güvenlik adayı kursiyerimize hem mevzuat hem de diğer tüm gerekli eğitimleri, uzman kadromuz eşliğinde ve itina ile vermekteyiz. Silahsızdan silahlıya geçiş (Silah Fark) eğitimleri 20 saatlik geçiş eğitimi ile sağlanmaktadır.


Eğitimin Süresi Ne Kadar?


Silahsızdan silahlıya geçiş eğitiminin süresi 20 saattir. Metin 1 VIP Özel Güvenlik olarak bu eğitimi ortalama 2 – 3 gün içinde vermekteyiz. 20 Saatlik “Silah Bilgisi ve Atış” eğitiminin 5 saatlik bölümü, teorik bilgiler yerine gerçek poligon ortamında uygulamalı şekilde silah atışları şeklinde kursiyerlerimize verilir. Özel güvenlik kursiyerlerimiz 15 metreden hedefe 25 adet silah atışı gerçekleştirir. Bu eğitimden başarılı sayılabilmeniz için de 25 atıştan en az 15 başarılı atış gerçekleştirmiş olmanız beklenir.


Kimler Silah Fark Eğitimi İçin Başvuruda Bulunabilir?


21 yaşını doldurmuş olan ve Aday Sağlık Raporunda “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi bulunan herkes Metin 1 VIP Özel Güvenlik Eğitimine başvuruda bulunabilir. Siz de Özel Güvenlik mesleğini icra etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve destek alabiliriniz. İletişim sayfamızda bulunan iletişim yöntemlerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.


Silah Fark Eğitimi Dersleri ve Saatleri


DERS ADI

DERS SAATİ

Silah Bilgisi ve Atışı

20 Saat

TOPLAM

20 SAAT


Tabloda belirtilen dersler uzman eğitmenlerimizce toplam 20 saatlik temel teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır. Son satırda gördüğünüz Silah Bilgisi ve Atış dersinin 15 saati kurum içindeki özel alanlarda işlenecek olup; temel silah tanıtımları, silah muhafazası, kullanım bilgileri, şarjör doldurma, nişan alma gibi silah tanıma eğitimlerinden oluşur.


Silah Fark Eğitim İçin İstenen Belgeler


  1. T.C. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Arkalı Önlü – 1 Adet)
  2. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  3. İkametgâh (E-Devlet üzerinden edinilebilir)
  4. Diploma (En Az Lise seviyesinde)
  5. Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak olan Aday Sağlık Raporunda “Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ibaresi bulunmalıdır.*

Not (*): Sağlık raporu almadan önce mutlaka 0 501 349 10 10 ya da 0 266 244 00 44 numaralı hatlardan bize ulaşın. Yanlış veya eksik sağlık raporu aldığınızda zaman ve ücret kaybı yaşayabilirsiniz.