Özel Güvenlik Silahsız Temel Eğitim5188 sayılı Özel Güvenlik Kanunu uyarınca, iki farklı özel güvenlik pozisyonu bulunmaktadır. Silahsız ve Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilirsin Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu (eski ismiyle ortaokul) olması ve 18 yaşını doldurarak 19 yaşından gün almış olması şartları aranır. 2004 yılında yürürlüğe sokulan 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu’na göre kamu güvenliğini tamamlayıcı özel güvenlik hizmetlerinin sunulmasına ilişkin maddeler özel güvenlik adaylarının iyi bilmesi, öğrenmesi ve uygulaması önemlidir. Metin 1 VIP Özel Güvenlik olarak biz de tüm özel güvenlik adayı kursiyerimize hem mevzuat hem de diğer tüm gerekli eğitimleri, uzman kadromuz eşliğinde ve itina ile vermekteyiz.


Kimler Özel Güvenlik Sertifikası İçin Başvuruda Bulunabilir?


18 yaşını doldurmuş olan ve “Silahsız Özel Güvenlik Olur” sağlık raporu sunan herkes Metin 1 VIP Özel Güvenlik Eğitimine başvuruda bulunabilir. Siz de Özel Güvenlik mesleğini icra etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve destek alabiliriniz. İletişim sayfamızda bulunan iletişim yöntemlerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.


Silahsız Temel Eğitim Dersleri ve Saatleri


DERS ADI

DERS SAATİ

Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları

20 Saat

Güvenlik Tedbirleri

20 Saat

Etkili İletişim

12 Saat

Temel İlkyardım

10 Saat

Kalabalık Yönetimi

10 Saat

Kişi Koruma

9 Saat

Yangın Güvenliği ve Tabi Felaketlerde Müdahale Tarzı

8 Saat

Güvenlik Sistem ve Cihazları

5 Saat

Genel Kollukla İlişkiler

4 Saat

Uyuşturucu Madde Bilgileri

2 Saat

TOPLAM

100 SAAT


Tabloda belirtilen dersler uzman eğitmenlerimizce toplam 100 saatlik temel teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır.


Silahsız Temel Eğitim İçin İstenen Belgeler


  1. T.C. Kimlik Kartı / Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Arkalı Önlü – 1 Adet)
  2. 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  3. İkametgâh (E-Devlet üzerinden edinilebilir)
  4. Diploma (En Az İlköğretim (Ortaokul) seviyesinde)
  5. Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak olan Aday Sağlık Raporunda “Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ibaresi bulunmalıdır. *

Not (*): Sağlık raporu almadan önce mutlaka 0 501 349 10 10 ya da 0 266 244 00 44 numaralı hatlardan bize ulaşın. Yanlış veya eksik sağlık raporu aldığınızda zaman ve ücret kaybı yaşayabilirsiniz.


Sadece kimliğinizle gelerek başvuruda bulunabilirsiniz. Sonraki süreçte evraklarınızı tamamlayarak firmamıza ulaştırmanız durumunda kaydınız gerçekleştirilecektir.