Kursiyer Tabanca Eğitimi ve Atışlar


Kursiyerlerimizin sorduğu sorulardan biri de “Eğitim atışları ile sınav atışları ne demektir, arasındaki fark nedir?” Biz de bu sorunun yanıtını açık şekilde vermek istiyoruz.


Eğitim Atışı Nedir?Eğitim atışları, kursa kaydolmanızın ardından ders programındaki “Silah Bilgisi ve Atış” dersinin 5 saatlik uygulama (tabanca atışı) bölümüdür. Bu uygulamalı eğitim, tamamen kursiyer öğrencinin silaha alışması, silah sesine alışması ve gerçek tabanca kurallarını öğrenmesi amacıyla verilen bir eğitimi kapsamaktadır. Burada önemli olan nokta ise kursiyer öğrencinin tüm kurallara uyarak kendisine verilen 25 mermiyi 15 metre mesafeden atış yapılır. Eğitim atışlarının başarılı sayılabilmesi için hedefe en az 15 merminin isabet etmiş olması gerekir. (Hedef olarak kullanılan obje ise aşağıda da gördüğünüz insan figürlü hedef kağıdıdır.) Eğitim atışları esnasında 25 mermiden az mermi yakılamaz. İnsan figürünün bulunduğu dolu alanlar vurulduğunda atış başarılı sayılacaktır. Çevresindeki beyaz alan hedef dışı sayılır ve atış başarısız kabul edilir.


Metin 1 VIP Özel Güvenlik olarak uzman eğitmenlerimiz eşliğinde gerek teorik eğitimde gerek uygulama eğitimde silah kullanım bilgisini kursiyerlerimize en ince detayına kadar öğretiyor ve sınav atışlarına hazırlıyoruz. Eğitimlerimize katılmak için sağ altta bulunan “Whatsapp” eklentimiz yardımıyla bize ulaşabilir, 0 501 349 10 10 ya da 0 266 244 00 44 numaralı hattımızdan bizi arayabilirsiniz. Dilerseniz İLETİŞİM sayfamızdaki adresimize gelerek gerekli bilgileri edinebilirsiniz.Eğitim atışları, ders programında belirtilen zaman diliminde yapılır. Bunun zamanını belirleyecek olan Metin 1 VIP Özel Güvenlik’tir. Poligonun uygunluğu, eğitimi verecek olan hocanın uygunluğu gibi etkenler eğitim atışlarının zamanını belirlemede kriterdir.


Sınav Atışları Nedir?


Sınav atışları ise genelde yazılı sınavdan sonraki hafta yapılan ve hafta içi günlere denk gelen puanlı atışlardır. Emniyetin uygun göreceği bir poligonda sınav atışları uzman gözetmenler tarafından gerçek mermi ve gerçek tabanca kullanılarak yaptırılır. 5 mermi ile atışlar yapılır ve her bir atış 10 puan değerindedir. Yazılı sınavdan gelen doğru cevaplara bu atışlarda yapmış olduğunuz başarılı atış puanı eklenerek hesaplanır.