Hizmet İçi Eğitim Atışları


Hizmet içi atış eğitimi; silahlı olarak görev yapan özel güvenlik görevlisi personellerin her yıl almaları gereken özel güvenlik eğitim türüdür. Özel güvenlik görevlileri, temel eğitim sürecinde ve yenileme eğitimi sürecinde silah bilgisi ve atış eğitimi almaktadır. Ancak vazifeli oldukları kurumlarda görev halindeyken aradan zaman geçtikçe aldıkları eğitimin gereklerini unutabilmektedirler. Silahla hizmet sunan özel güvenlik görevlilerinin silah kullanmalarını gerektirecek hallerde güvenliği ve atış becerilerini geliştirerek görev esnasında oluşabilecek uygulama aksaklıklarını gidermek bu eğitimin en önemli amacıdır. Tüm özel güvenlik personelinize bireysel olarak teorik ve pratik eğitimler verecek olan uzman eğitmenlerimiz ile Metin 1 VIP Özel Güvenlik olarak bu eğitimi yerine getiriyoruz.Hizmet İçi atış eğitimi; 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanunu ve ilgili yönetmelikler doğrultusunda her yıl en az 1 kere verilmesi gereken bir eğitimdir. Metin 1 VIP Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olarak her özel güvenlik personeliniz ile birebir ilgilenen uzman eğiticilerimiz, personel başı 25 mermi attırılmak suretiyle eğitim atışı yaptırır ve bu konudaki teorik bilgileri de uygulamalı olarak özel güvenlik görevlisi personelinize öğretir. Eğitimlerimiz esnasında kurumumuza kayıtlı silahlarımızı kullanabileceğiniz gibi kurumunuza ait demirbaş defterine kayıtlı silahlarınızı da kullanabilirsiniz.


Hizmet İçi Atış Eğitimi Genel Uygulamalarımız


Hizmet içi atış eğitimi esnasında kurumumuz ile anlaşmalı ilkyardım uzmanımız, atış süresince bekler. Önceliğimiz özel güvenlik personellerinin can güvenliğidir. Atış sırasında özel güvenlik görevlisi personelinize teorik ve uygulamalı eğitim verilecektir. Teorik silah bilgisi eğitiminde nişan alma, nefes kontrolü, tetik düşürme ve atış eğitimi verilecektir. Uygulamalı atış eğitiminde ise daha güvenli atış yapabilmek için nelerin yapılabileceği personele izah edilecek ve varsa bireysel hataları ve dikkat etmesi gereken diğer noktalar anlatılacaktır. Bu eğitim sonucunda personelinizin atış becerileri en üst seviyeye ulaştırılacaktır.Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi alın!

Özel Güvenlik Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi alabilir, tüm hizmetlerimizi tek bir alanda kontrol edebilirsiniz.