Eğitim Kurumları Özel Güvenlik Hizmeti


Metin VIP Özel Güvenlik şirketi olarak, eğitim kurumları özel güvenlik hizmetlerini uzman yöneticilerimiz ve eğitimli kadromuzla yerine getirmekteyiz. Okullarda benimsediğimiz güvenlik yöntemi sayesinde, eğitim ve öğretim aksamadan, huzurlu ve güvenli bir özel güvenlik sisteminin yürütülmesini sağlıyoruz. Metin VIP Özel Güvenlik Şirketi’nin sağladığı Eğitim Kurumları Özel Güvenlik Hizmeti ile okullarda, dershane ve üniversitelerde karşı karşıya kalınabilecek her türlü tehdide karşı eğitim ve öğretimin akışını bozmadan, okul yönetiminin ve işletmenin isteklerini de göz önüne alarak güvenlik danışmanlığı ve özel güvenlik hizmeti sağlamaktayız.


Eğitim kurumları özel güvenlik hizmetleri görevimizi sunarken hem öğrenci güvenliğini hem de toplumsal huzuru sağlamak önceliğimiz. Eğitim kurumlarımız için hazırladığımız özel stratejilerimiz ile daha sağlıklı bir özel güvenlik hizmeti sunuyoruz. Uzman özel güvenlik görevlilerimiz ve yöneticilerimiz bu vazifeyi yerine getirmektedir.Eğitim Kurumları Güvenliği İçin Stratejimiz Nedir?


Öncelikli hedefimiz öğrencilerin, öğretmenlerin ve idarecilerin saldırılardan ve diğer her türlü şiddetten korunmasını tesis etmektir. Eğitim – öğretim akışının bozulmaması, suça sebep verecek her faktörün ortadan kaldırılması ve fiziki tedbirlerin gözden geçirilerek eksikliklerin ivedilikle giderilmesi noktasında hassas çalışıyoruz. Etkin bir şekilde kamera ve alarm sistemlerini de kullanarak özel güvenlik hizmeti vermekteyiz.


Eğitim Kurumlarının Güvenliğini Arttırıcı Tedbirler Alıyoruz


Sektörün tecrübelilerinden olan yöneticilerimiz ve uzman özel güvenlik görevlilerimizle beraber eğitim kurumlarının güvenliğini artırıcı tedbirler almak görevimiz. Yenilikçi ve teknolojik tedbirler sayesinde fiziki güvenliğin arttığı bir güvenlik modelini benimsiyoruz. Eğitim kurumuna giriş çıkışın kontrol edilmesi, kat güvenliği, öğrenci güvenliği ve kontrolü ile öğretmen ve idareci güvenliği konuları en temel konularımız. Okullara saldırı ve terör eylemleri anında ivedi müdahale, yangın ve diğer doğal afetler sonucu tahliye güvenliği gibi önemli hizmetler de önceliğimizi oluşturmaktadır.


Dershane, okul ve üniversite kampüsü gibi kurumlarda yapılan risk analizi ile kamera sistemleri, yangın tahliye çıkışı, okul duvarları, alarm ve izleme sistemleri gibi etmenleri gözlemliyoruz. Eksiklikleri ve risk faktörlerini bir araya getirerek bir fizibilite hazırlıyor ve yönetime raporumuzu sunuyoruz. Eğitim kurumu yönetimine sunduğumuz bu öneriler bir rehber güvenlik planına dönüşüyor.


Eğitim Kurumları Güvenliğinde Başlıca Öneriler


  1. Eğitim kurumlarımızın girişlerinde güvenlik önlemlerini arttırarak saldırı ve tehdit oranını çok büyük olasılıkla ile kontrol altına alabiliyoruz.
  2. Fiziki olarak imkân bulunuyorsa; öğrencilerin, çalışanların ve ziyaretçilerin giriş çıkış yaptıkları kapılar farklı olmalıdır. Böylece özellikle ziyaretçi girişleri ve çıkışları daha kolay takip edilebilir.
  3. Binalara ve alanlara girişlerde; öğrenciler ve personeller için kartlı giriş sisteminin kullanılması, yüz tanıma ya da parmak izi tanıma sistemleri ile girişlerin yapılması, fotoğraflı turnike yöntemiyle alana / binaya kişilerin alınması gibi önlemler kullanılabilir.
  4. Güvenlik kameralarının etkin olmaları da hayati öneme sahiptir. Anlık olarak özel güvenlik görevlisinin bu kameraları takip etmesi gerekir. Aynı zamanda anlık alınan görüntülerin bir server aracılığıyla kayıt altında alınması da ileride yaşanabilecek olumsuz durumların kayıt altına alınmasına fayda sağlayacaktır.
  5. Güvenilir kilit yöntemleri kullanılarak kapılar korunmalıdır.
  6. Okul çevresinin güvenliği önemlidir. Duvar ile okul, dershane çevresi güven altına alınabilir.
  7. Mesai saatleri içinde çalışan özel güvenlik görevlileri dışında, mesai saatleri dışında da alanda / binada özel güvenlik görevlisi bulunabilir. Okul çevresinde devriye hizmeti sunan özel güvenlik görevlileri en önemli caydırıcılardır.

Eğitim Kurumları Güvenliği Hizmetimizle İlgili Bilgi Alın!

Özel Güvenlik Hizmetlerimizle ilgili teklifler alabilir; fikir, düşünce ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Eğitim Kurumları Özel Güvenlik Hizmeti Almak


Metin VIP Özel Güvenlik olarak biz öncelikle korunacak olan eğitim kurumunun detaylarına sahip oluruz. Gerekli incelemeleri titizlikle yaparak olası tehdit senaryolarını, güvenlik açıklarını uzman ekibimiz inceler ve güvenliğin sağlanması için gerekli tüm önlemler süratle alınır. Hizmetimizin kapsamını belirleyen müşterilerimizdir. Müşterilerimizin istek ve arzularına göre değiştirip geliştirebilmekteyiz. Bu minvalde önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve kaliteli bir hizmet sunabilmektir.


DİĞER HİZMETLERİMİZ